Kathryn Kuhlmanová

Kathryn Kuhlmanová (1907 – 1976) byla známá americká evangelistka. Její otec byl baptista, matka byla metodistkou. Kuhlmanová poznala Boha ve svých 14 letech. V 16 letech začala cestovat se svým švagrem a svojí sestrou, kteří byli stanovými evangelisty. Netrvalo dlouho a i ona se stala kazatelkou, své první kázání měla v roce 1928. Její kazatelská služba nebyla zpočátku příliš úspěšná. V Denveru (americký stát Colorado) se stala pastorem církve, kde v roce 1935 postavila budovu pro 2 000 lidí, kam následně začalo dojíždět mnoho známých evangelistů.

Kathryn Kuhlmanová

Uzdravování
Kuhlmanová údajně měla duchovní dar uzdravování. V po­čátečních fázích její služby se lidí vůbec nedotýkala ani je nezvala na pódium. Uzdravování se dělo během jejího kázání. Později však přistoupila ke vzkládání rukou na nemocné. Při tomto aktu člověk „padl pod mocí Ducha“ (na znak do krátkého bezvědomí). Na jejích shromážděních proto byli přítomni chytači, kteří padající ukládali na podlahu.

Kuhlmanová a Benny Hinn
Známý evangelista Benny Hinn často chodil na shromáždění Kuhlmanové. Doslova ho nadchla. Hinn dnes tvrdí, že ho Kuhlmanová seznámila s Duchem svatým, když navštívil její shromáždění v Pittsburgu. Tvrdí, že kolem jejího obličeje uviděl jemnou mlhu, a sám prožíval pocit elektřiny. Když se rozrušen vrátil domů, Duch svatý ho tahal na kolena z postele. Od této doby se Hinn setkává s Kuhlmanovou ve svých viděních, kdy jej dotyčná přivádí ke Kristu, a tato zjevení pokračují i po její smrti. Např. se mu v noci zjevuje a on z vidění rozpoznal, že dotyčná zemřela. Jindy se mu spolu s jinými zemřelými zjevuje a vede jej ke společným modlitbám za službu uzdravování. Hinn také často navštěvuje její hrob, kde získává moc Ducha svatého. Toto dělají i členové známého sboru Bethel Church. Na Hinnových shromážděních dochází k podobným jevům jako u Kuhlmanové – videa zde. Také Hinn dokáže pouhým mávnutím svých rukou porážet celé zástupy lidí. Tito lidé jsou tvrdě až surově sraženi na znak, mají nepříjemné a nevědomé záškuby svalů, nepříjemné až bolestivé křeče a třes, projevy opilosti, vydávají zvířecí a jiné zvuky atd. (viz. Démonické projevy v církvích, Nebezpečí kundalini, Torontské požehnání). Takto nebiblicky „srážet“ lidi dokáže i Daniel Kolenda, Heidi Baker, Todd Bentley, David Hogan a mnoha dalších evangelistů.

Doporučený článek k prostudování: Padání pod Boží mocí, nebo magie démonů?

Video: Kathryn Kuhlmanová
Nahlásit nefunkční video

Joni Eareckson Tada
Joni Eareckson Tada je americká křesťanská spisovatelka a umělkyně, zakladatelka organizace Joni and friends, která se zaměřuje na křesťanskou pomoc postiženým. Joni Eareckson Tada o Kathryn Kuhlmanové…

Video: Joni Eareckson Tada o Kathryn Kuhlmanové
Nahlásit nefunkční video

Závěr
Cílem tohoto článku není poskytnout jednoznačnou odpověď, ale předložit podněty k zamyšlení. V každém případě si všechno ověřujte v Bibli, zkoumejte duchy, poslouchejte (neuhašujte) Ducha svatého…

Může vás zajímat:
Zázraky vykonané ve jménu Krista mohou mít démonický původ
Pravda o hypnóze
Působnost satana v křesťanské hudbě, na křesťanských akcích