David Wilkerson

David Wilkerson (1931–2011) byl křesťanský kazatel a evangelizátor, který pocházel a působil v USA. Wilkerson zemřel 27. dubna 2011 poblíž Cuney v Texasu při autonehodě.

David Wilkerson
David Wilkerson

Dýka a kříž
Nejvíce se proslavil díky své knize Dýka a kříž, podle které byl natočen i stejnojmenný film. V knize popisuje vlastní životní příběh, který začíná v roce 1958, kdy působil jako pastor v Philpsburgu. V tomto roce četl o Newyorském gangu zvanému „Draci“, který napadl chlapce s obrnou. Wilkerson se rozhodl, že těmto hochům musí pomoci u soudu. Od té doby David Wilkerson chodil po New Yorku a kázal evangelium v nebezpečných čtvrtích.

Teen Challenge
V roce 1958 v New Yorku založil Teen Challenge. Teen Challenge je dnes mezinárodní křesťanská organizace, která pomáhá lidem s problémem závislosti na drogách a působí ve více než 68 zemích světa (včetně České republiky).

Proroctví
David Willkerson v roce 1973 obdržel vidění, předpověděl: masivní přírodní katastrofy, rozmach okultismu (horoskopy, reiky, jóga…), přijatelnou a obdivovanou homosexualitu (propagovanou dokonce katolickou církví), tzv. evangelisty prosperity, modloslužbu v podobě televize, morální úpadek společnosti… Více video.

Nahlásit nefunkční video