David Hogan

David Hogan je křesťanský misionář z Mexika, který podle jeho slov káže evangelium, uzdravuje nemocné, vymítá démony a křísí mrtvé. V křesťanském směru Hnutí Víry je považován za jednu z nejproslulejších osobností současného charismatického hnutí.

David Hogan
David Hogan

David Hogan a křísení mrtvých
David Hogan tvrdí, že za jeho služby bylo vzkříšeno z mrtvých 500 lidí. Personal Freedom Outreach (americká evangelická organizace, která odhaluje náboženské kulty) se snažila najít svědky uváděných zázraků. Marně. Málokdo chce prý o Hoganově službě mluvit. Podle bývalého dlouholetého Hoganova spolupracovníka Alvina LaVaughn Landry, je Hogan autoritářská osobnost se sklonem k přehánění. Landry dokonce tvrdí, že Hogan je notorický lhář. Landry podotýká, že Hogan je v Mexiku neznámou osobou.

David Hogan – Bethel Church
David Hogan byl několikrát jako host v apoštolsko-prorockém hnutí Bethel Church, kde se dělají nebiblické rituály, např. tzv. „ohnivé tunely“. V Bethelu se vyučuje, že křesťané mohou na sebe převzít („nasát“) pomazání a sílu Ducha svatého z mrtvých těl (hrobů) zesnulých kazatelů. Tento nebiblický nebiblický rituál praktikuje i Benny Hinn, který pravidelně chodí na hrob Kathryn Kuhlmanové kde získává „pomazání“ pro svou službu.

Video: David Hogan ve sboru Bethel
Nahlásit nefunkční video

Závěr
Cílem tohoto článku není poskytnout jednoznačnou odpověď, ale předložit podněty k zamyšlení. Modleme za Davida Hogana. Jako každý křesťan, i on potřebuje naše modlitby.

Může vás zajímat:
Zázraky vykonané ve jménu Krista mohou mít démonický původ
Pravda o hypnóze
Působnost satana v křesťanské hudbě, na křesťanských akcích
Ne všichni duchové jsou od Boha!
Hnutí Víry – satanovo učení pro dnešní dobu (New Age)
Jaké jsou charakteristické znaky falešných křesťanských učitelů? Jak odhalit falešné učení?
„Nesuď, abys nebyl souzen“. Nemají křesťané soudit vůbec?